Art Ceramics CZ

Svoboda Miloslav

Sochař a keramik

 

A Zlatá 6, Cheb

M +420 777 120 358

keramik.svoboda@seznam.cz

www.miloslavsvoboda.estranky.cz


CV

Absolvoval keramickou školu (1977), kde jej ovlivnili ak. soch. Jaroslav Podmol a ak. soch. Bohumil Dobiaš ml. Ve studiu pokračoval u prof. Otty Eckerta v ateliéru Keramiky a porcelánu na VŠUP v Praze (1978–1984). Věnuje se návrhům a tvorbě užité a volné keramiky pro drobnou a monumentální architekturu. Charakteristickou se pro něj stala malba v glazuře a reliéfní keramika. Věnuje se také užité grafice, např. zpracoval ochranné známky firem Koh-i-noor, Glazer, WEP a TUKEI a grafické návrhy dekoru pro prezentaci firmy Jacobs. Zásadní pro současnou autorovu tvorbu byl tříměsíční pobyt a následná výstava na Université de la Reunion ve Francii (2008).

 

Text použit se souhlasem autorky z katalogu výstavy: HÁLOVÁ, D., aj. Fenomén B. České Budějovice: MMK, SUPŠ, UPM, 2014. str. 63.

 

Souborné výstavy:

2018

Z JIHU Z JÍLU, výstava členů SVUk spojených s Jihočeským krajem, Galerie Nová síň, Praha

2014

Výstava "Fenomén B", k 130. výročí založení keramické školy       v Bechyni, Mezinárodní muzeu keramiky v Bechyni, pobočka Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou Bechyně a Uměleckoprůmyslovým museem v Praze