Art Ceramics CZ

Jak roste porcelán, NALEJTO, Laufen, Praha

Jak roste porcelán

Prague Gallery

Laufen

Náměstí I.P.Pavlova 5

Praha

4.9.-18.9.2015

Vernisáž se koná ve čtvrtek 3. září v 18:00 s hostem MgA. Gabrielem Vachem.

Termíny workshopů:
4. 9. 13-17 h
10. 9. 13-17 h
12. 9. 10-13 h

Kremika z neolitu

Jak roste porcelán, NALEJTO, Laufen, Praha

Jak roste porcelán, Laufen, PrahaVýstava představí porcelánovou tvorbu od čajových a kávových setů přes vázy, mísy až po šperky, svítidla nebo hračky.
V rámci výstavy budou probíhat i workshopy, kde si můžete vyzkoušet, jak se odlévá porcelán do forem. Vyrobit si můžete například kalíšky nebo brože.

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 3. září v 18:00 s hostem MgA. Gabrielem Vachem, prezentací celého týmu NALEJTO - Markéty Kalivodové, Lenky Širůčkové, Lucie Vostalové, Lenky Záhorkové a občerstvením od GastroArt.

NALEJTO ceramic design je skupina mladých designérů, které spojuje ateliér keramiky FDU LS na ZČU v Plzni. Jejich cílem je upozorňovat na zajímavé lidi, jejich tvorbu a projekty.

Výstava NALEJTO V LAUFENU / JAK ROSTE PORCELÁN


Skupina designérů NALEJTO ceramic design zahájila 3.září výstavu Nalejto v Laufenu / Jak roste porcelán. Na výstavě mladí tvůrci porcelánu představují od čajových a kávových setů přes vázy, mísy až po šperky, svítidla nebo hračky. V rámci výstavy probíhá i workshop, kde si návštěvník může vyzkoušet, jak se odlévá porcelán do forem. Netradičně instalovanou výstavu, která je pojata jako porcelánová zahrádka, můžete navštívit do 18.září v Prague Gallery.

NALEJTO je skupina mladých designérů, které spojuje ateliér keramiky Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara na ZČU v Plzni. „Naším cílem je postupně představovat zajímavé lidi z našeho okolí a jejich projekty v oblasti porcelánové tvorby“ popisuje skupina. Ve spolupráci s Prague Gallery připravili výstavu pod názvem Jak roste porcelán. Představují od čajových a kávových setů přes vázy, mísy až po šperky, svítidla nebo hračky. Na první pohled je zde zajímavá také instalace- porcelán vyrůsta z hlíny jako rostliny a celý prostor je pojat jako porcelánová zahrádka. Vystavující Markéta Kalivodová, Lenka Širůčková, Lucie Vostalová a Lenka Záhorková tím s nadsázkou prezentují, jak by si rády výrobu porcelánu ulehčily a že stejně jako u rostlin, tak i u porcelánu, nikdy nevíte, jak dopadne finální výsledek...

Výstava probíhá v Prague Gallery- Art of bathroom od 4.-18. září, zahájena byla vernisáží s hostem MgA. Gabrielem Vachem a tématickým občerstvením od Oddness. Jako doprovodný program výstavy probíhá workshop, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet, jak se odlévá porcelán do forem. Vyrobit si mohou například kalíšky nebo brože. První workshop proběhl již 4.9. a další termíny jsou 10.9. 13-17 h a 12.9. 10-13 h.


NALEJTO ceramic design

www.facebook.com/Nalejto

Nalejto@gmail.com


Prague Gallery

I.P.Pavlova 5 / vchod z Legerovy ulice / Praha 2

www.laufen.cz